Zmarł dr inż. Leopold (Noe) Pieczyński

Z głębokim smutkiem informujemy, że w dniu 15.02.2021 roku zmarł w Warszawie były długoletni pracownik Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej dr inż. Leopold (Noe) Pieczyński.

Rodzinie i Najbliższym składamy wyrazy współczucia.
Dziekan, Rada Wydziału i społeczność Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej

Wspomnienie:

Dr Pieczyński urodził się 4 stycznia 1933 roku. W latach 50-tych XX wieku studiował na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Po ukończeniu studiów został zatrudniony na stanowisku asystenta w Katedrze Astronomii Geodezyjnej. Całe swoje życie zawodowe spędził na Wydziale Geodezji i Kartografii, poświęcając się kształceniu studentów i  doskonaleniu metod wyznaczania pozycji z obserwacji gwiazd. Był filarem zespołu obserwatorów w Obserwatorium Astronomicznym w Józefosławiu.

Pasją dr Pieczyńskiego były góry. Każdą wolną chwilę poświęcał na górskie eskapady, czego efektem było wpisanie do Klubu Zdobywców Korony Gór Polskich (28 najwyższych szczytów wszystkich pasm górskich w Polsce). Działał aktywnie w organizacjach PTTK, będąc między innymi  prezesem Stołecznego Klubu Tatrzańskiego przy PTTK (1991-1993).

Dr Pieczyński kochał poezję i był nie tylko jej konsumentem ale również twórcą. Jest autorem kilku refleksyjnych tomików wierszy, do których zaliczyć można: Nie tylko Tatry, Wierszęta, Znikąd donikąd, W cieniu gwiazd.