Aktualności
Spotkanie z pracownikiem NASA, Arturem B. Chmielewskim
Odczyt w ramach Konwersatorium PW pt. „Odważ się robić wielkie rzeczy”, wygłosił Artur B. Chmielewski z Centrum NASA, Jet Propulsion Laboratory w Kalifornii. Prelegent przedstawił zagadnienie w jaki sposób NASA decyduje dokąd wysłać przyszłe misje, i w których pomóc mogą Polacy.
Wydarzenie odbyło się 6 czerwca 2023r. o godz. 16:15 w sali 134 Gmachu Głównego PW.
Szczegóły spotkania można można znaleźć na stronie Centrum Studiów Zaawansowanych PW.
Relacja z seminarium naukowego z udziałem prof. Marca Rosena z Ontario Tech University
Seminarium zorganizowane przez Katedrę Gospodarki Przestrzennej i Nauk o Środowisku Przyrodniczym GiK PW, na którym referat pt. "Sustainability through Net-zero Energy Buildings and Communities" wygłosił profesor Marc Rosen z Ontario Tech University (Kanada) odbyło się w dniu 29 maja 2023 roku.
Rozprawa doktorska dr inż. Magdaleny Pilarskiej-Mazurek nagrodzona przez Ministra
Chcielibyśmy serdecznie pogratulować dr inż. Magdalenie Pilarskiej-Mazurek wyróżnienia za pracę pt. „Opracowanie metodyki korekcji intensywności sygnału z lotniczego skanowania laserowego w celu poprawy rozpoznawania pokrycia terenu”. Promotorem rozprawy był prof. Zdzisław Kurczyński.
Drzwi otwarte Politechniki Warszawskiej 2023 na Wydziale GiK!
W najbliższą sobotę, 20 maja, w godzinach 10:00 - 15:00, odbędą się Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej.
W trakcie wydarzenia wszyscy zainteresowani będą mogli:
- porozmawiać ze studentami o tym jak wygląda studiowanie na Wydziale w praktyce,
- zapytać pracowników WGiK o zasady rekrutacji i program studiów na poszczególnych kierunkach.
Noc Muzeów na Wydziale GiK - 13 maja 2023
Tegoroczna edycja Nocy Muzeów z geodetami na Dużej Auli Politechniki Warszawskiej skupi się na prezentacji różnych technik pomiarowych. Podczas wydarzenia będzie można sprawdzić i przetestować działanie przeróżnych instrumentów geodezyjnych - stosowanych od czasów dawnych, do teraźniejszych. Dodatkową atrakcją, na którą również serdecznie zapraszamy, będzie koncert fortepianowy profesora naszego Wydziału Przemysława Kupidury oraz Magdaleny Este, pt. "Sceny niedokończone", o godzinie 19:00 w Małej Auli.
Zastosowanie nowoczesnych narzędzi modelowania 3D do określenia stanu technicznego zabytkowych obiektów budowlanych
Projekt pt. " Zastosowanie nowoczesnych narzędzi modelowania 3D do określenia stanu technicznego zabytkowych obiektów budowlanych" jest realizowany w Zakładzie Geodezji Inżynieryjnej i Systemów Pomiarowych (ZGIiSP) Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, pod kierownictwem mgr inż. Ewy Świerczyńskiej. Opiekę merytoryczną nad prowadzonymi badaniami sprawuje dr inż. Krzysztof Karsznia.
Badanie postaw społeczności lokalnych wobec zjawiska suszy na terenach wiejskich
Projekt pt. "Badanie postaw społeczności lokalnych wobec zjawiska suszy na terenach wiejskich na przykładzie województwa mazowieckiego", realizowany jest w Zakładzie Gospodarki Przestrzennej i Nauk o Środowisku Przyrodniczym Wydziału GiK, pod kierownictwem mgr inż. Moniki Piotrkowskiej. Opiekę merytoryczną nad projektem sprawują dr hab. inż. Adrianna Czarnecka, prof. uczelni oraz dr Konrad Stępnik (Instytut Socjologii, Uniwersytet Jagielloński).
How the Holocaust Began - Film dokumentalny telewizji BBC, z udziałem dr. inż. Sebastiana Różyckiego
27 stycznia 2023 roku, w Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, angielska telewizja BBC Two wyemitowała film dokumentalny pod tytułem: „How the Holocaust Began”. W filmie pojawia się wątek, w którym uczestniczył dr inż. Sebastian Różycki.
Kolejna edycja konkursu na najlepsze prace dyplomowe z zakresu teledetekcji i geonauk znów na PW!
Zapraszamy absolwentów studiów pierwszego stopnia do wzięcia udziału w tegorocznym konkursie na najlepszą pracę dyplomową, z zakresu Teledetekcji i Geonauk, obronioną w okresie od 1.04.2022 do 31.03.2023. Prace można zgłaszać do 8 maja 2023.
Stacja referencyjna GNSS, WUTH, dodana do sieci IGS
Nowa stacja permanentna GNSS, której pracę monitorują pracownicy Wydziału Geodezji i Kartografii PW, została dodana do międzynarodowego serwisu GNSS, IGS . Stacja referencyjna WUTH zlokalizowana jest na terenie Polskiej Stacji Polarnej Hornsund, w południowej części Spitsbergenu. Za operacyjność i monitoring pracy stacji odpowiada Centrum Analiz GNSS Politechniki Warszawskiej, wspólnie z Zakładem Badań Polarnych i Morskich IGF PAN.
Kategoria naukowa A w dyscyplinie Inżynieria Lądowa, Geodezja i Transport w Politechnice Warszawskiej
W imieniu prof. Konrada Lewczuka, Przewodniczącego Rady Naukowej Dyscypliny Inżynieria Lądowa, Geodezja i Transport oraz prof. Katarzyny Osińskiej-Skotak, Prodziekan ds. organizacji i nauki Wydziału Geodezji i Kartografii jest nam niezmiernie poinformować , że z zgodnie z decyzją nr 75/206/2022-1 Ministra Edukacji i Nauki z dnia 17 marca 2023 roku, dyscyplinie naukowej Inżynieria Lądowa, Geodezja i Transport w Politechnice Warszawskiej przyznano kategorię naukową A. Serdecznie dziękujemy za pracę naukową pracowników na rzecz dyscypliny. Szczególnie dziękuję osobom zaangażowanym w przygotowanie danych w procesie ewaluacji oraz tym, które działają i działały na rzecz tego wyniku!
"Nowe podejście do orientacji chmur punktów z naziemnego skaningu laserowego oraz gęstego dopasowania obrazów"
Zapraszamy do zapoznania się z projektem naukowym, realizowanym w Zakładzie Fotogrametrii, Teledetekcji i Systemów Przestrzennych, pod kierownictwem dr. inż. Jakuba Markiewicza, we współpracy z Muzeum Zamkiem Królewskim w Warszawie oraz konsultowanym z naukowcami z Liverpool John Moores University (Wielka Brytania).
Wizyta delegacji pracowników Uniwersytetu Naukowego Politechniki Lwowskiej z Instytutu Architektury i Projektowania
W dniach 27-31.03.2023 w Zakładzie Gospodarki Przestrzennej zaplanowano wizytę delegacji z Uniwersytetu Naukowego Politechniki Lwowskiej z Instytutu Architektury i Projektowania. Przyjadą do nas następujące osoby: prof. Mykoła Habrel, dr Oleksandra Dyda, dr Oksana Kaszuba, dr Oksana Lurchyshyn, dr Oksana Morklanyk, Dr. Olha Pokladok.
Wyniki konkursu na najlepszą pracę dyplomową na kierunku geodezja i kartografia, edycja 2021/22
Konkurs na najlepsze prace dyplomowe obronione na kierunku Geodezja i Kartografia organizowany przez Stowarzyszenie Geodetów Polskich oraz Główny Urząd Geodezji i Kartografii, pod patronatem Głównego Geodety Kraju oraz Komitetu Geodezji Polskiej Akademii Nauk, edycja 2021/22. Gratulacje dla zwycięzców konkursu w kategorii praca inżynierska, studentów naszego Wydziału, Pawła Czernica oraz Michała Gąsiewskiego!
Relacja z jubileuszowej edycji Dnia Teledetekcji
12 grudnia 2022 roku odbyła się XX edycja Dnia Teledetekcji, organizowanego przez Stowarzyszenia Studentów GEOIDA razem z Zakładem Fotogrametrii, Teledetekcji i Systemów Informacji Przestrzennej WGiK PW. Wydarzenie, jak co roku, zgromadziło wiele osób, zarówno ze strony studentów, jak i pracowników dydaktycznych.
Ocena i modelowanie zmian geometrycznych konstrukcji obiektów zabytkowych zlokalizowanych na terenach zagrożonych
Projekt realizowany przez Zakład Geodezji Inżynieryjnej i Systemów Pomiarowych (ZGIiSP) Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, kierowany przez dr. inż. Krzysztofa Karsznię.
Najlepszy poster podczas Gali Młodych Naukowców PW
Podczas I Gali Młodych Naukowców, organizowanej przez Politechnikę Warszawską, Nagrodę Publiczności za Najlepszy Poster Naukowy zdobyła praca pt. "Analizy energetyczne w modelach BIM 6D" autorstwa dr. inż. Andrzeja Borkowskiego oraz studentek II stopnia Gospodarki Przestrzennej: inż. Natalii Osińskiej i inż. Natalii Szymańskiej. Serdecznie gratulujemy.
Sukcesy geoinformatyków z Wydziału GiK
Miniony weekend przyniósł dwa sukcesy geoinformatykom z Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej którzy startowali w dwóch konkursach programistycznych (tzw. hackhatonach): HackYeah oraz AI Games.
Laureaci Konkursu Prac Dyplomowych z Zakresu Kartografii, Geomatyki i Geoinformacji
W dniu 17 listopada 2022, w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, odbył się Finał XIII Ogólnopolskiego Konkursu Prac Dyplomowych z Zakresu Kartografii, Geomatyki i Geoinformacji. Jury wyłoniło następujących Laureatów:
Dr inż. Andrzej Borkowski nominowany do nagrody "Nauczyciel Roku"
Konkurs "Nauczyciel Roku" organizowany jest przez "Polska Times", i.pl oraz Nasze Miasto. Serdecznie gratulujemy nominacji oraz zachęcamy do oddawania głosów poprzez stronę internetową konkursu.
Konkurs na prace dyplomowe z zakresu Kartografii, Geomatyki i Geoinformacji
Serdecznie zapraszamy do udziału w XIII Ogólnopolskim Konkursie Prac Dyplomowych z Zakresu Kartografii, Geomatyki i Geoinformacji. Konkurs jest organizowany przez Oddział Kartograficzny PTG oraz Zakład Kartografii Politechniki Warszawskiej. Finał konkursu odbędzie się 17 listopada 2022 r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.
Pracownicy naszego Wydziału autorami Internetowej Mapy Roku 2021/2022
Konkurs "Internetowa Mapa Roku im. Krzysztofa Buczkowskiego" to coroczny konkurs, organizowany przez Stowarzyszenie Kartografów Polskich, obejmujący oryginalne opracowania kartograficzne na polskich stronach internetowych. W tegorocznej, siódmej edycji, zgłoszonych zostało 16 opracowań, a rywalizacja odbywała się w 3 kategoriach: BDOT (Baza Danych Obiektów Topograficznych), OSM (Open Street Map) oraz inne.
Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023 oraz Listy Gratulacyjne
Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2022/2023 Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej odbyła się 3 października 2022 roku w Małej Auli Gmachu Głównego PW.
Zaproszenie na Inaugurację Roku Akademickiego Wydziału Geodezji i Kartografii
Dziekan i Rada Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej mają zaszczyt zaprosić na Wydziałową Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2022/2023, która odbędzie się w dniu 3 października 2022 roku, o godzinie 10:00, w Małej Auli w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.
Uprzejmie prosimy o potwierdzenie udziału w uroczystości do dnia 15 września, poprzez zapisy pod linkiem: https://forms.office.com/r/e5H3n86Yf
26. Festiwal Nauki na Wydziale Geodezji i Kartografii PW
W dniach 16-30 września 2022 r. odbywa się 26. edycja Festiwalu Nauki. Współorganizatorem wydarzeń w ramach Festiwalu jest Wydział Geodezji i Kartografii. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z tegoroczną ofertą.
« Poprzedni Następny » 1 2 3 4 5 6 7