Dnia 3 lutego 2025 r. zmarł prof. dr hab. inż. Wojciech Wilkowski - wieloletni pracownik naszego Wydziału, wybitny specjalista w dziedzinach geodezji rolnej, leśnej, katastru, gospodarki nieruchomościami oraz wyceny nieruchomości.
Ogłaszamy, że zwycięzcą Konkursu na najlepszą pracę dyplomową z zakresu geodezji i kartografii, organizowanego przez Stowarzyszenie Geodetów Polskich, w kategorii prac magisterskich, został absolwent naszego Wydziału i obecny doktorant, mgr inż. Jakub Modrzewski, za pracę pt. „Modelowanie proceduralne zabudowy miejskiej na potrzeby wizualizacji i symulacji w archeologii”, wykonaną pod opieką dr. inż. Wojciecha Ostrowskiego. W tej samej kategorii, miejsce drugie oraz dwa wyróżnienia przypadły odpowiednio Dawidowi Łozie, Przemysławowi Banatowi oraz Pawłowi Czernicowi. W kategorii prac inżynierskich wyróżnienie zdobyły Karolina Mazurek i Julia Mazurkiewicz. Serdecznie gratulujemy naszym absolwentom! Jesteśmy z Was dumni!
Informujemy, że kolokwium habilitacyjne dr. inż. Jakuba Markiewicza odbędzie się 11 lutego 2025 r. o godzinie 11:00 w sali Rady Wydziału Transportu (nr 100, gmach Nowej Kreślarni, ul. Koszykowa 75, Warszawa) oraz zdalnie na platformie Teams. Treść oficjalnego zaproszenia na kolokwium znajduje się w załączniku. Więcej informacji o przewodzie habilitacyjnym można znaleźć na stronie: www.bip.pw.edu.pl/.
E-RIHS.pl to polskie konsorcjum zajmujące się badaniami nad dziedzictwem kulturowym. W 2025 roku Wydział Geodezji i Kartografii dołączył do tej organizacji, wnosząc istotny wkład w rozwój naukowych badań i praktycznych działań terenowych w obszarze archeologii i ochrony dziedzictwa kulturowego. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi, specjalistycznemu oprogramowaniu oraz wiedzy i doświadczeniu zespołu ekspertów, Wydział umożliwia pozyskiwanie różnorodnych danych oraz ich kompleksowe przetwarzanie i zastosowanie w praktyce.
Podczas trwającej w dniach 20 - 24 stycznia konferencji Polar-Night-Week wzięła udział liczna grupa pracowników Wydziału. To coroczne wydarzenie, organizowane tradycyjnie w Longyearbyen na Svalbardzie, jest okazją do wymiany doświadczeń między naukowcami zajmującymi się badaniami polarnymi, a także do podsumowania realizowanych przez nich projektów.
W dniu 21 stycznia 2025 r. w Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej odbyła się konferencja pt. „Z góry widać więcej. Monitoring satelitarny Ziemi”. Jedną z prezentacji pt. „Monitoring satelitarny zakwitów glonów w Odrze – doświadczenia z operacyjnego wykorzystania danych Sentinel-2” miała dr hab. inż. Katarzyna Osińska-Skotak, prof. uczelni - Prodziekan ds. Nauki.
- O kier. Geodezja i Kartografia
- O kier. Gospodarka Przestrzenna
- O kier. Geoinformatyka
- Specjalność anglojęzyczna - Mobile Mapping and Navigation Systems
- Kierunki studiów - informacje
- Katalog ECTS Politechniki Warszawskiej
- Studia stacjonarne I stopnia
- Studia stacjonarne II stopnia
- Studia niestacjonarne I stopnia
- Studia niestacjonarne II stopnia
- Studia III stopnia - doktoranckie
- Rekrutacja PW
- Dodatkowe informacje
Kalendarium
29 |
Koniec semestru zimowego18:00 |
17 |
VIII zjazd studiów niestacjonarnych16:00 - 19 Sty 18:00 |