2021 rokiem Jubileuszowym Wydziału

100-lecie powołania Wydziału Geodezji i Kartografii

Szanowni Państwo,

Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej to najstarszy i najbardziej renomowany akademicki ośrodek geodezyjny w Polsce. Został powołany 100 lat temu Rozporządzeniem Ministra Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego z 30 czerwca 1921 roku pod nazwą Wydziału Mierniczego.

Obecnie Wydział to 124 pracowników, 1200 studentów, 20 doktorantów, 200 studentów studiów podyplomowych, ale to również przeszło 15000 naszych wspaniałych absolwentów. Razem tworzymy wielką społeczność aktywnych i kreatywnych ludzi obecnych w różnych obszarach gospodarki, biznesu, administracji, nauki i działalności społecznej. Profesjonalistów rozsianych po całym świecie połączonych ze sobą wspólnotą czasu i miejsca oraz spuścizną wielu pokoleń wybitnych profesorów.

Rok Jubileuszowy 2021 będzie w całości poświęcony obchodom tej wyjątkowej rocznicy. Chcemy go spędzić z udziałem naszych przyjaciół i sympatyków, studentów i absolwentów, partnerów naukowych i społeczno-gospodarczych. Obchodom towarzyszyć będą liczne wydarzenia naukowe, kulturalne i towarzyskie, a główna uroczystość odbędzie się w dniach 24-25 czerwca 2021 roku. Serdecznie zapraszam Państwa do aktywnego włączenia się w organizację wydarzeń związanych ze 100-leciem Wydziału i wsparcia naszych obchodów. Jestem przekonany, że to wyjątkowe wydarzenie przyniesie nam wiele satysfakcji i dostarczy wielu okazji do wymiany doświadczeń i promocji nowoczesnych rozwiązań.

Patronat Honorowy nad uroczystością objęli Jego Magnificencja Rektor Politechniki Warszawskiej, Prezes Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii, Marszałek Województwa Mazowieckiego i Prezydent Miasta st. Warszawy.

Zapraszam do śledzenia stron obchodów:
https://www.gik.pw.edu.pl/100lecie
https://www.facebook.com/100lecieWydzialuGiKPW

Z poważaniem,
Dr hab. inż. Janusz Walo, prof. uczelni
Dziekan Wydziału Geodezji i Kartografii