Noc Muzeów 2024 na naszym Wydziale - podsumowanie

Tegoroczna edycja Nocy Muzeów odbyła się 18 maja i  jak zwykle, zawitała ona również na Wydział Geodezji i Kartografii! Zapraszamy do zapoznania się z krótkim podsumowaniem tego wydarzenia!

W Dużej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej odbyła się wystawa sprzętu geodezyjnego, map i metod wizualizacji. Zaprezentowany został mix nowoczesnych i starszych instrumentów oraz opracowań kartograficznych. Goście mieli możliwość zapoznania się z nowoczesnymi instrumentami i technologiami. Zainteresowani mogli samodzielnie wykonać pomiar starszym lub nowszym sprzętem geodezyjnym, opracować fragment ortofotomapy lub scenę teledetekcyjną, przedstawiającą obraz Ziemi z kosmosu, dowiedzieć się, czym jest model fotogrametryczny, a także poznać tajniki tworzenia map w Internecie i wiele, wiele więcej.

W Małej Auli Gmachu Głównego swój koncert dał Profesor Naszego Wydziału, Przemysław Kupidura. Podczas swojego recitalu, zaprezentował utwory z najnowszej, szóstej już płyty z cyklu „Scènes inachevées” („Sceny niedokończone”). To muzyka utrzymana w duchu minimalizmu, inspirowana dziełami francuskich mistrzów impresjonizmu: Erika Satie i Claude'a Debussy'ego.

 
Zainteresowanie naszą wystawą było naprawdę bardzo duże!!! (fot. Dorota Marjańska)
 
"Taką trzeba mieć głowę, by pojąć,
czym jest ta Geodezja" (fot. pw.edu.pl)
  Koncert prof. Przemysława Kupidury (fot. pw.edu.pl)