Aktualności

Zapraszamy do sklepu Politechniki Warszawskiej.

Poszukującym niestandardowych, oryginalnych i ciekawych upominków polecamy odwiedzenie sklepu Politechniki Warszawskiej www.sklep.pw.edu.pl

Przykładowy asortyment: bluzy, koszulki, termosy, plecaki, skarpetki, długopisy, power banki, pendrive, kalendarze, kubki, puzzle i wiele innych.

Artykuły można zamówić w sklepie internetowym lub nabyć w Księgarni Akademickiej przy ul. Noakowskiego 18/20 czynnej od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.

Datathon Idea Kielce 2021 ZNAMY WYNIKI KONKURSU

Studenci kierunku GiK rozbili bank z nagrodami w konkursie Webskie Kielce.

Trzy pierwsze nagrody oraz nagrodę publiczności zdobyły 3 drużyny studentów specjalności Systemy Informacji Przestrzennej !

27 urodziny "GEOIDY"

W Roku Jubileuszowym GEOIDA - Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii PW obchodzi 27 urodziny!!!

W młodości i talencie siła! Projekty naukowe i szkolenia to codzienność naszych młodych działaczy. Jest też czas na zabawę!
W dniach 22-26.11.2021 r. - czeka Was moc wrażeń.
Zapraszamy do świętowania urodzinowego :)

Więcej informacji na stronie FB >>>

#pro100docelu geoTargi Pracy 2021 | 24-25 listopada 2021

Po raz pierwszy w historii przedstawiciele kilkunastu firm z branży geodezyjnej, urbanistycznej i geoinformatycznej zgromadzą się w Auli Gmachu Głównego PW na studenckich Targach Pracy, oferując stałe zatrudnienie, praktyki lub staże.
Zapraszamy do Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej 24-25 listopada 2021r.

Pamiętaj! Każda kariera ma swój początek.

Więcej informacji na stronie:
https://www.gik.pw.edu.pl/100lecie/Aktualnosci/pro100docelu-geoTargi-Pracy-2021

Wygrana studentów WGIK w hackatonie TomTom!

W pierwszym międzynarodowym hackatonie Tomtom n.EXT udział wzięło blisko 80 studentów z krajów, w których TomTom posiada szczególnie aktywne oddziały czyli USA, Indie, Holandia i Polska.
Wśród kilkunastu zespołów studenckich dwie drużyny z Polski nie pozostały niezauważone.

Gratulujemy !!!

Wyróżnienie dla absolwentki WGiK w konkursie ERSA (European Regional Science Association)

Jest nam miło poinformować, że absolwentka kierunku Gospodarka Przestrzenna mgr inż. Barbara Samorek zdobyła wyróżnienie w I edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową organizowanego przez European Regional Science Association – Sekcja Polska. Praca pt. „Model miasta zwartego w kontekście prowadzonej polityki mieszkaniowej na przykładzie doświadczeń wiedeńskich” napisana pod kierunkiem dr inż. arch. Małgorzaty B. Havel znalazła uznanie w oczach recenzentów I edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową organizowanego przez European Regional Science Association – Sekcja Polska. Kapituła Konkursu postanowiła przyznać Pani mgr Barbarze Samorek wyróżnienie w kategorii prac magisterskich.

GEOREMINISCENCJE WIELOLETNIEGO FOTOGRAMETRY

Prof. dr hab. inz. Aleksandra Bujakiewicz
Pracownik Wydziału GiK PW (1963-1984, 1999-2013), kierownik Zakładu Fotogrametrii i Teledetekcji (1981-1984, 2001-2012), prodziekan ds. nauczania (2005-2008), od 2013 r. roku emeryt PW. W latach 2013-2020 pracownik Wydziału Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji Politechniki Koszalińskiej, od 2015 do 2019 kierownik katedry Geoinformatyki.

Człowiek, który dotknął dachu świata.

Leszek Cichy to niekwestionowana legenda polskiego alpinizmu. W 1977 r. ukończył studia na Wydziale Geodezji i Kartografii, a następnie przez 12 lat był pracownikiem naukowym tego wydziału.

W lutym 1980 r. razem z Krzysztofem Wielickim jako pierwsi na świecie zdobyli Mount Everest zimą.

Listy gratulacyjne na 100-lecie Wydziału

Szanowni Państwo,
Uroczystości Centralne w tym Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022 jest już za nami.
Zapraszamy do obejrzenia transmisji z Uroczystości oraz zapoznania się z Listami Gratulacyjnymi z okazji 100-lecia Wydziału.

Dziękujemy, że byliście z Nami w tym wyjątkowym czasie i zapraszamy na kolejne uroczystości oraz wydarzenia rocznicowe.

LEKTORATY JĘZYK ANGIELSKI SPECJALISTYCZNY

LEKTORATY JĘZYK ANGIELSKI SPECJALISTYCZNY poziom B2+ dla studentów niestacjonarnych II stopnia Geodezji i Kartografii organizowane przez Studium Języków Obcych w semestrze zimowym 2021/2022

Informacje dotyczące lektoratów na stronie SJO: https://www.sjo.pw.edu.pl/studenci/studia-magisterskie/

Więcej informacji na:

https://www.gik.pw.edu.pl/Studenci/Jezyki-obce

III Konkurs na najlepszą pracę magisterską ROZSTRZYGNIĘTY.

Miło jest nam poinformować, że praca magisterska, obroniona przez Panią Paulinę Krupińską zdobyła III nagrodę w III Konkursie na najlepszą pracę magisterską z zakresu rozwoju obszarów wiejskich z dziedziny nauk społecznych.
Dniu 29 września odbędzie się wręczenie nagrody.

Gratulujemy.

Dr inż. arch. Anna Kubicka w gronie finalistów programu Fundacji Tygodnika „Polityka”.

Dr inż. arch. Anna Kubicka z Wydziału Geodezji i Kartografii PW znalazła się w gronie finalistów 21. edycji programu Fundacji Tygodnika „Polityka”. Laureatów stypendiów i nagród finałowych poznamy 19 października.
Trzymamy kciuki !

Więcej informacji >>>

Story Maps - Studencka praktyka specjalności KiSIG

Na przełomie sierpnia i września studenci specjalności Kartografia i Systemy Informacji Geograficznej (KiSIG) Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej w ramach realizacji praktyk studenckich opracowali Story Maps dla społecznie planowanego Turnickiego Parku Narodowego.

Studenci realizujący praktykę pod opieką dr hab. inż. Roberta Olszewskiego mieszkali w miejscowości Bezmiechowa k. Leska, odwiedzając zarówno sam obszar projektowanego Parku, jak i jego otulinę.

Forum "Kształcenie w zakresie geodezji i kartografii - dziś i jutro"

W ramach Uroczystości Centralnych 100-lecia Wydziału Geodezji i Kartografii w dniach 28 i 30 września 2021 r. odbędzie się (w formule online) Forum "Kształcenie w zakresie geodezji i kartografii - dziś i jutro".

LINK na 30 września >>> bezpośredni do Cisco Webex.

Hasło: Geodezja2021

--------------------

Więcej informacji na stronie 100-lecia Wydziału >>>

Uroczystości Centralne Obchodów 100-lecia Wydziału Geodezji i Kartografii

Miło jest nam poinformować, że Uroczystości Centralne Obchodów 100-lecia Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej odbędą się w dniach:

30 września 2021, godzina 10:00 - Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022 w Dużej Auli PW (możliwy udział stacjonarny po wcześniejszej rejestracji),

28 września 2021, godzina 9:00 - 16:30 - Forum "Kształcenie w zakresie geodezji i kartografii - dziś i jutro" - forma zdalna,

30 września 2021, od godziny 16:00 - panel dyskusyjny Forum.

Zdalne nauczanie na Wydziale Geodezji i Kartografii

Zajęcia prowadzone w trybie zdalnym będą kontynuowane po 29 maja 2020 r. Następuje również częściowe przywracanie działalności dydaktycznej  (w trybie stacjonarnym).

Więcej informacji oraz wykazy przedmiotów (zajęć) realizowanych przez poszczególne jednostki organizacyjne Wydziału.

Drzwi Otwarte online – część druga

Kolejna edycja wydarzenia dla kandydatów odbędzie się w symbolicznym terminie – dniu, w którym ruszają zapisy na studia w Politechnice Warszawskiej.

Zapraszamy już 1 lipca!

Wydział Geodezji i Kartografii   godz. 12.30-13.30      https://www.facebook.com/GiKPW

Ranking Kierunków Studiów Perspektywy 2020

Ranking Kierunków Studiów Perspektywy 2020 (RKS 2020) – będący integralną częścią Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2020 – to uporządkowana informacja o najpopularniejszych kierunkach studiów prowadzonych w polskich uczelniach akademickich (publicznych i niepublicznych). Ranking ocenia 70 kierunków studiów.

Perspektywy 2020 >>>

------------------------------------------------

W dniu 9 września 2020 r. Dziekan Wydziału Geodezji i Kartografii dr hab. inż. Janusz Walo, Prof. uczelni z rąk JM Rektora

Dr hab. inż. Janusz Walo, prof. Uczelni nowym dziekanem w kadencji 2020-2024

Dziekan Wydziału dr hab. inż. J. Walo, prof. Uczelni

W dniu dzisiejszym (1 września 2020 r.) funkcję Dziekana Wydziału Geodezji i Kartografii na kadencję 2020-2024 obejmuje dr hab. inż. Janusz Walo, prof. Uczelni.

Cała społeczność Wydziału życzy Panu Dziekanowi owocnej pracy, satysfakcji z dokonań naukowych pracowników i studentów oraz osiągnięcia założonych celów.

Rekrutacja na studia anglojęzyczne Geodesy and Cartography przedłużona!!

Rekrutacja na studia stacjonarne II stopnia na kierunku Geodesy and Cartography została przedłużona do 21.09.2020 r.

https://zk.gik.pw.edu.pl/mmns/Admissions-and-Contact

Zapraszamy!

Nominacje dziekańskie na kadencję 2020-2024

 hab. inż. Janusz Walo, prof. Uczelni; Dziekan Wydziału Geodezji i Kartografii odbiera nomnację z rąk JM Rektora PW

W dniu 9 września 2020 r. w Sali Senatu Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczystość wręczenia nominacji dziekańskich.

Z rąk JM Rektora Politechniki Warszawskiej prof. dr. hab. inż. Krzysztofa Zaremby nominację odebrał dr hab. inż. Janusz Walo, prof. Uczelni Dziekan Wydziału Geodezji i Kartografii.

Nominacje na Prodziekanów na kadencję 2020-2024

Prodziekani na kadencję 2020-2024

W dniu 1 września 2020 r. funkcję Dziekana Wydziału Geodezji i Kartografii na kadencję 2020-2024 objął dr hab. inż. Janusz Walo, prof. Uczelni.
W dniu 16 września 2020 roku JM Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba powołał na kadencję 2020-2024:

Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami nowych prodziekanów.

Prodziekan ds. organizacji i nauki - dr hab. inż. Katarzyna Osińska-Skotak, prof. Uczelni

Prodziekan ds. organizacji i nauki - dr hab. inż. Katarzyna Osińska-Skotak, prof. uczelni

W dniu 16 września 2020 roku JM Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba powołał na kadencję 2020-2024 dr hab. inż. Katarzynę Osińską-Skotak, prof. uczelni na stanowisko Prodziekana ds. Organizacji i Nauki.

Prodziekan ds. rozwoju i współpracy z gospodarką - dr hab. inż. Dariusz Gotlib, prof. uczelni

Prodziekan ds. rozwoju i współpracy z gospodarką - dr hab. inż. Dariusz Gotlib, prof. uczelni

W dniu 16 września 2020 roku JM Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba powołał na kadencję 2020-2024 dr. hab. inż. Dariusza Gotliba, prof. uczelni na stanowisko Prodziekana ds. rozwoju i współpracy z gospodarką.

Prodziekan ds. studiów - dr hab. inż. Anna Bielska, prof. uczelni

Prodziekan ds. studiów - dr hab. inż. Anna Bielska, prof. uczelni

W dniu 16 września 2020 roku JM Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba powołał na kadencję 2020-2024 dr hab. inż. Annę Bielską, prof. uczelni na stanowisko Prodziekana ds. studiów.