Aktualności
Konkurs Engineer 4 Science 2022 dla prac z zakresu teledetekcji i geonauk na PW pod patronatem Polskiej Sekcji IEEE oraz GovTech Polska!
(Konkurs przedłużono do 9 maja 2022!)
Zapraszamy absolwentki/ów Politechniki Warszawskiej do wzięcia udziału w tegorocznym konkursie na najlepszą pracę dyplomową studiów pierwszego stopnia z zakresu geonauk i teledetekcji obronioną w okresie od 01.03.2021 do 28.02.2022. Celem Konkursu jest wsparcie i promowanie autorów najlepszych prac dyplomowych, propagowanie idei IEEE oraz GovTech Polska, a także współpraca środowiska naukowego i przemysłu.
Akredytacja KAUT/ENAEE pierwszy raz w Polsce dla kierunku geodezja i kartografia!
Jesteśmy dumni, że 4 marca 2022 Komisja Akredytacji Uczelni Technicznych (KAUT) po analizie Raportu Zespołu Oceniającego oraz materiałów przedstawionych przez Wydział, przyznała swoją akredytację kierunkowi geodezja i kartografia prowadzonemu na Politechnice Warszawskiej na studiach pierwszego i drugiego stopnia na okres 5 lat.
Nowe szkolenia w ramach projektu NERW
Zapraszamy studentów Wydziału (IV-VII sem. studiów stacjonarnych I stopnia i studentów II stopnia studiów stacjonarnych) do zapisów na nowe szkolenia w ramach projektu NERW. Szkolenie obejmuje kurs przygotowawczy dla studentów Wydziału Geodezji i Kartografii w zakresie uprawnień do obsługi i wykorzystania bezzałogowych statków latających w pracach z zakresu inżynierii geoprzestrzennej.
Szczegóły pod linkiem: https://www.gik.pw.edu.pl/nerw/Pliki-do-pobrania/Dokumenty-rekrutacyjne-2022-DRONY
Zawiadamiamy o śmierci dr inż. Irminy Laudyn
Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 2 marca 2022 r. zmarła
śp. Dr inż. Irmina Laudyn
Nabór do programu - rekrutacja na stypendia Erasmus 2022_23
Od 2 do 30 marca 2022 trwa rekrutacja na stypendia wyjazdowe na studia i na praktyki w programie Erasmus+
Wnioski proszę składać przez USOS.
Kontakt do Koordynatora: joanna.kossakowska@pw.edu.pl
Więcej szczegółów o samej procedurze wyjazdu i niezbędne dokumenty na stronie
https://erasmus.pw.edu.pl/ oraz https://www.gik.pw.edu.pl/Studenci/ERASMUS
Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji
W dniach 28 – 29 kwietnia 2022 roku, po ośmiu latach Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji powróci na Politechnikę Warszawską. Podczas XVI edycji konferencji, odbywającej się w ramach działania Ogólnopolskiego Klubu Studentów Geodezji (OKSG), w stolicy spotkają się studenci kierunków geodezyjnych z najlepszych polskich uczelni. Gospodarzem wydarzenia jest Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej „GEOIDA”
Wyniki konkursu na najlepszą pracę dyplomową obronioną na kierunku geodezja i kartografia, edycja 2020/21
Do tegorocznej edycji Konkursu zgłoszono łącznie 53 prace, z czego warunki formalne spełniało 49 prac (25 magisterskich oraz 24 inżynierskich), które zakwalifikowane zostały do I etapu Konkursu.
Absolwenci Wydziału GiK PW - niekwestionowaną potęgą !!!
Gratulujemy wszystkim laureatom! Jesteśmy bardzo dumni i życzymy dalszego rozwoju naukowego :)
Seminarium naukowe pn. „Wdrożenie koncepcji Smart Villages w województwie mazowieckim”
Dnia 20 stycznia 2022 r. odbyło się Seminarium naukowe poświęcone prezentacji wyników badań, zrealizowanych w roku 2021, w ramach projektu pn. „Wdrożenie koncepcji Smart Villages w województwie mazowieckim”. Seminarium zgromadziło blisko 190 osób ze środowiska naukowego oraz administracji rządowej i samorządowej, w tym pracowników Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz Mazowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego. Seminarium ze względu na obostrzenia wynikające z pandemii COVID-19, miało formę zdalną i odbywało się na platformie MS Teams.
IMSGeo
Inteligentny system monitoringu obiektów zagrożonych bazujący na automatycznych pomiarach bezinwazyjnych – IMSGeo
Projekt: POIR.01.01.01-00-0942/21
Celem projektu jest opracowanie technologii wykonywania szybkich, automatycznych pomiarów wraz z inteligentną interpretacją wyników stanowiących gotową wartość dla inżynierów budowy. System pozwoli stale monitorować stan obiektu i wpływ prac konstrukcyjnych na zabudowę otaczającą.
Więcej o projekcie: https://www.gik.pw.edu.pl/zgiisp/Badania-i-nauka/Projekt-POIR.01.01.01-00-0942-21-IMSGeo
Od 23.02.2022 - Funkcjonowanie PW w czasie pandemii
Uwaga uwaga!!! Kształcenie
Od 23 lutego 2022 r. obowiązują zasady opisane w komunikacie Rektora nr 1/2022 – podstawowym trybem realizacji zajęć dydaktycznych jest tryb stacjonarny.
Do 22 lutego obowiązują zapisy decyzji Rektora nr 7/2022:
Więcej informacji na stronie:
Ogólnopolski Konkursu Geoinformatycznego 2022
Wraz z początkiem nowego 2022 roku startuje V edycja ogólnopolskiego Konkursu Geoinformatycznego dla uczniów szkół średnich organizowanego przez Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej.
Tradycyjnie pierwszy etap odbędzie się za pośrednictwem internetowej platformy eliminacyjnej, która zostanie uruchomiona w połowie stycznia.
Konkursu Wiedzy o Gospodarce Przestrzennej "Zaplanuj swoją przestrzeń"
Wraz z początkiem roku 2022 startuje VII już edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Gospodarce Przestrzennej "Zaplanuj swoją przestrzeń" dla uczniów szkół średnich organizowany przez Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie!
Webinarium - Learning to implement Smart Healthy Age Friendly Environments
Wydział Geodezji i Kartografii jest partnerem międzynarodowego projektu Hands on SHAFE realizowanego w ramach programu @Erasmus+.
Serdecznie zapraszamy na webinarium "Learning to implement Smart Healthy Age Friendly Environments", które odbędzie się 12 stycznia o godz. 11.00 (CET).
Dzień Teledetekcji 2021
Stowarzyszenie Studentów WGiK PW "GEOIDA" oraz Zakład Fotogrametrii, Teledetekcji i Systemów Informacji Przestrzennej WGiK PW zapraszają na obchody Dnia Teledetekcji, które odbędą się w formie zdalnej na platformie MS Teams.
Tegoroczna XIX edycja wydarzenia rozpocznie się 21 grudnia o godzinie 10:00 konferencją naukową pod hasłem "Z metropolii na biegun - teledetekcja a klimat". Dzień później 22 grudnia o godzinie 16:00 zostaną przeprowadzone warsztaty przez firmę SmartFactor.
Po więcej informacji zapraszamy na stronę wydarzenia na FB>>>
Prywatna twarz Wydziału
Wydział to nie tylko instytucja, lecz przede wszystkim ludzie!
Z okazji 100-lecia Wydziału zaprosiliśmy pracowników do podzielenia się swoimi tajemnicami. Bedzie to spojrzenie nietypowe, nie przez pryzmat ich funkcji pełnionych na Wydziale, czy tytułów i stopni naukowych, lecz ich zainteresowań, talentów i działalność poza uczelnią. Czy zaskoczeniem będzie hobby zazwyczaj poukładanych osób sprawiających wrażenie, że ich życie nie wykracza poza wzory, liczby, mapy, tachimetry czy niwelatory?
Wystawy JUBILEUSZOWE
Zapraszamy na dwie wystawy jubileuszowe.
JUBILEUSZ 100-LECIA WYDZIAŁU GEODEZJI I KARTOGRAFII PW
oraz NAUKOWY TESTAMENT
100 Lat wydziału geodezji i kartografii z perspektywy studenta i pracownika
Prof. dr hab. inż. Wojciech WILKOWSKI
Obecnie zatrudniony w Wojskowej Akademii Technicznej. Posiada uprawnienia zawodowe Nr 27 do wykonywania samodzielnych funkcji w dziedzinie geodezji i kartografii oraz uprawnienia zawodowe w zakresie szacowania nieruchomości. Od 1987 do 2015 roku był redaktorem naczelnym miesięcznika naukowo-technicznego „Przegląd Geodezyjny”. Dyrektor Instytutu Geodezji Gospodarczej. Twórca i Kierownik Studiów Podyplomowych Wycena nieruchomości. Promotorem 16 rozpraw doktorskich.
Stowarzyszenie Absolwentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej
Szanowni Państwo!
W dniu 18.11.2021 r. odbyło się spotkanie inauguracyjno–informacyjne grupy inicjatywnej utworzenia Stowarzyszenia Absolwentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. W spotkaniu uczestniczyło 14 absolwentów reprezentujących 12 roczników ukończenia studiów. W dyskusji oraz w głosowaniu uczestnicy spotkania opowiedzieli się za utworzeniem Stowarzyszenia Absolwentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, sfederowanego/współpracującego ze Stowarzyszeniem Absolwentów i Przyjaciół Politechniki Warszawskiej.
Zapraszamy do sklepu Politechniki Warszawskiej.
Poszukującym niestandardowych, oryginalnych i ciekawych upominków polecamy odwiedzenie sklepu Politechniki Warszawskiej www.sklep.pw.edu.pl
Przykładowy asortyment: bluzy, koszulki, termosy, plecaki, skarpetki, długopisy, power banki, pendrive, kalendarze, kubki, puzzle i wiele innych.
Artykuły można zamówić w sklepie internetowym lub nabyć w Księgarni Akademickiej przy ul. Noakowskiego 18/20 czynnej od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.
Datathon Idea Kielce 2021 ZNAMY WYNIKI KONKURSU
Studenci kierunku GiK rozbili bank z nagrodami w konkursie Webskie Kielce.
Trzy pierwsze nagrody oraz nagrodę publiczności zdobyły 3 drużyny studentów specjalności Systemy Informacji Przestrzennej !
27 urodziny "GEOIDY"
W Roku Jubileuszowym GEOIDA - Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii PW obchodzi 27 urodziny!!!
W młodości i talencie siła! Projekty naukowe i szkolenia to codzienność naszych młodych działaczy. Jest też czas na zabawę!
W dniach 22-26.11.2021 r. - czeka Was moc wrażeń.
Zapraszamy do świętowania urodzinowego :)
#pro100docelu geoTargi Pracy 2021 | 24-25 listopada 2021
Po raz pierwszy w historii przedstawiciele kilkunastu firm z branży geodezyjnej, urbanistycznej i geoinformatycznej zgromadzą się w Auli Gmachu Głównego PW na studenckich Targach Pracy, oferując stałe zatrudnienie, praktyki lub staże.
Zapraszamy do Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej 24-25 listopada 2021r.
Pamiętaj! Każda kariera ma swój początek.
Więcej informacji na stronie:
https://www.gik.pw.edu.pl/100lecie/Aktualnosci/pro100docelu-geoTargi-Pracy-2021
Wygrana studentów WGIK w hackatonie TomTom!
W pierwszym międzynarodowym hackatonie Tomtom n.EXT udział wzięło blisko 80 studentów z krajów, w których TomTom posiada szczególnie aktywne oddziały czyli USA, Indie, Holandia i Polska.
Wśród kilkunastu zespołów studenckich dwie drużyny z Polski nie pozostały niezauważone.
Gratulujemy !!!
Wyróżnienie dla absolwentki WGiK w konkursie ERSA (European Regional Science Association)
Jest nam miło poinformować, że absolwentka kierunku Gospodarka Przestrzenna mgr inż. Barbara Samorek zdobyła wyróżnienie w I edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową organizowanego przez European Regional Science Association – Sekcja Polska. Praca pt. „Model miasta zwartego w kontekście prowadzonej polityki mieszkaniowej na przykładzie doświadczeń wiedeńskich” napisana pod kierunkiem dr inż. arch. Małgorzaty B. Havel znalazła uznanie w oczach recenzentów I edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową organizowanego przez European Regional Science Association – Sekcja Polska. Kapituła Konkursu postanowiła przyznać Pani mgr Barbarze Samorek wyróżnienie w kategorii prac magisterskich.
GEOREMINISCENCJE WIELOLETNIEGO FOTOGRAMETRY
Prof. dr hab. inz. Aleksandra Bujakiewicz
Pracownik Wydziału GiK PW (1963-1984, 1999-2013), kierownik Zakładu Fotogrametrii i Teledetekcji (1981-1984, 2001-2012), prodziekan ds. nauczania (2005-2008), od 2013 r. roku emeryt PW. W latach 2013-2020 pracownik Wydziału Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji Politechniki Koszalińskiej, od 2015 do 2019 kierownik katedry Geoinformatyki.
« Poprzedni Następny » 1 2 3 4 5 6 7 8