Dodatkowe informacje

Oferta kształcenia dla studentów niepełnosprawnych

Ponieważ większość zajęć dydaktycznych na kierunku geodezja i kartografia odbywa się w Gmachu Głównym PW, dostępność studiowania dla osób niepełnosprawnych jest znacznie ograniczona zabytkową architekturą tego gmachu.
Wybudowany przez Wydział budynek Obserwatorium Astronomiczno-Geodezyjnego w Józefosławiu dostosowany jest do korzystania przez osoby niepełnosprawne.

Więcej informacji na stronie Uczelni.

Baza rekreacyjna i sportowa

Studenci Wydziału uczestniczą w zajęciach wychowania fizycznego prowadzonych przez Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PW. Studenci mają do wyboru następujące dyscypliny sportowe: piłka nożna, koszykówka, siatkówka, pływanie (nauka i doskonalenie), judo - samoobrona, boks, kick-boxing, kulturystyka, aerobik, tenis stołowy i ziemny oraz zajęcia narciarstwa alpejskiego na sztucznym stoku. Studium organizuje sobotnio-niedzielne wyjazdy do Szczyrku na narty i zajęcia z żeglarstwa na Zalewie Zegrzyńskim i Zatoce Gdańskiej. Więcej informacji na stronie internetowej studium - http://www.swfis.pw.edu.pl/

Do dyspozycji studentów pozostają obiekty sportowe zlokalizowane przy Domach Studenckich PW: sala do gier zespołowych przy DS Riviera; sala do gier zespołowych, siłownia oraz basen w DS Akademik; siłownia oraz sala gimnastyczna w DS Babilon. Zajęcia z wychowania fizycznego odbywają się również na stadionie "Syrenka" należącym do Politechniki Warszawskiej.

Ośrodki Szkoleniowo-Wypoczynkowe Politechniki Warszawskiej proponują studentom ulgowe stawki za zakwaterowanie i wyżywienie. Ośrodki takie zlokalizowane są w Sarbinowie, Grybowie k. Nowego Sącza, Ubliku k. Orzysza i Wildze. Stanowią one nie tylko bazę szkoleniową ale umożliwiają także doskonałą bazę dla odbywania różnego rodzaju szkoleń, konferencji lub ćwiczeń polowych. Samorząd Studentów opiekuje się studenckim schroniskiem Koliba w Bieszczadach. Chatka znajduje się na przełęczy Przysłup Caryński i wszystkim turystom oferuje tani nocleg i niepowtarzalną atmosferę.. Więcej informacji na temat możliwości skorzystania z bazy szkoleniowo-wypoczynkowej PW na stronie internetowej https://www.pw.edu.pl/index.php/Pracownicy/Wazne-jednostki/Osrodki-wypoczynkowe